Najsledovanejší proces Slovenska v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka († 27) a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej († 27) pokračuje ďalším pojednávacím dňom. Pozornosť je tentokrát venovaná Alene Zsuzsovej, ktorá prišla so šokujúcim argumentom, ktorý má byť jej obhajobou. Mnohí pritom nad jej výhovorkou iba neveriacky krútili hlavou.

Alena Zsuzsová mala byť sprostredkovateľkou v príprave vraždy Jána Kuciaka medzi Marianom Kočnerom, Tomášom Szabom i Zoltánom Andruskóom. Vo výpovedi však prišla s vyjadrením, že nemohla byť zapletená do dvojnásobnej vraždy, keďže trpí duševným ochorením.

Obžalovaná má údajne diagnostikovanú panickú poruchu, ktorá je v niektorých prípadoch spojená aj s agorafóbiou. Pacient má záchvaty úzkosti, strach o život, a zároveň sa bojí opustiť svoj dom, keďže iba tam sa cíti v bezpečí. Zsuzsová sa však prerátala, keďže bola o mesiac po vražde novinára a jeho snúbenice zachytená na módnej prehliadke svadobných šiat spoločne so svojou dcérou.

Pri zatýkaní polícia uskutočnila aj domovú prehliadku, pri ktorej bolo nájdených 23-tisíc eur. Alena mala pred sudkyňou uviesť, že tieto peniaze dostala od Kočnera, aby jej rodina bola zabezpečená, ak by sa jej niečo stalo. Aj v tomto prípade ide o smiešnu výhovorku, keďže panická porucha nie je životu nebezpečná. Potvrdzuje to i situácia, keď má pacient pocit, že umiera, no základné funkcie tela sú v poriadku. Na týchto výhovorkách je údajne postavená celá obhajoba obžalovanej.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |   Foto: YouTube