49-ročný slovenský politik Andrej Danko, je známy ako dlhoročný líder SNS, ktorú “prebral” po Jánovi Slotovi, začal so zberom podpisov. Potrebuje ich 15 tisíc a podľa jeho slov ich získal behom pár dní už 10 tisíc.

Bude ale kandidovať? „Môžem povedať, že za 10 dní máme 10-tisíc podpisov,“ prezradil šéf národniarov Andrej Danko v relácii Plusky. „Ja sa len pripravujem na možnosti. To neznamená, že sme rozhodnutí,“ doplnil na margo možnej kandidatúry v prezidentských voľbách. Nie je teda isté, či skutočne svoju kandidatúru ohlási.

K tomuto kroku ho ale podnietila nečinnosť jeho koaličného partnera a favorita volieb Petra Pellegriniho, ktorý svoj verdikt k účasti vo voľbách zatiaľ nevyslovil. „Nemyslel som si, že za tri dni vyzbierame tisíc a za 10 či 12 dní 10-tisíc popisov. Áno, zaväzuje ma to a o to viac sa mi v mnohých veciach ľahšie rozpráva s Petrom Pellegrinim. Pretože mne už je jedno, čo Pellegrini urobí. Ale ak pôjde takýmto spôsobom na prezidenta, tak prehrá s Ivanom Korčokom. Za to si ponesie zodpovednosť. Naťahuje kampaň, nehovorí jasne, čo chce,“ skritizoval lídra strany HLAS-SD.

Poznáme zatiaľ šiestich: Ktoré mená sa budú uchádzať o prezidentský post?

Danko dokonca prekvapil (resp. to z jeho slov vyplývalo), že by sa mohol napokon prikloniť nie na stranu Pellegriniho, ale na stranu Štefana Harabina, ktorý chce po piatich rokoch zase bojovať o post hlavy štátu.

Podľa Andreja Danka majú aj mnohí voliči SNS problém práve s Petrom Pellegrinim a radšej by podľa jeho názoru odovzdali hlas Štefanovi Harabinovi. „To je to, čo Pellegrini nechápe. Je príliš liberálny. Ja som mu podal priateľskú ruku, on ju odmietol,“ dodal politik, ktorého mnohí volajú “kapitán”.

Zdroj: Aktuality.sk | Foto: YT/Andrej Danko