V roku 2019 sa stala Zuzana Čaputová piatou hlavou Slovenskej republiky po roku 1993 a prvou ženou, ktorej sa to podarilo. Nadviazala tak na kvarteto Michal Kováč, Rudolf Schuster, Ivan Gašparovič a Andrej Kiska.

Podľa webu Aktuality.sk aktuálne oficiálne prejavilo záujem o post prezidenta (prezidentky) v budúcom 5-ročnom období šesť kandidátov, medzi nimi dve ženy. Zatiaľ ale nepotvrdil účasť vo voľbách Peter Pellegrini, žiaden avizovaný kandidát z SNS (hovorí sa o Tomášovi Tarabovi alebo Andrejovi Dankovi) a taktiež nie je jasné, akým krokom prekvapí alebo neprekvapí SMER-SD.

Ktorí sú ale tí šiesti kandidati, ktorí ohlásili záujem kandidovať? O prezidentské kreslo oficiálne prejavil záujem exminister zahraničných vecí Ivan Korčok, jeho bývalý kolega z diplomacie Ján Kubiš, bývalý šéf Najvyššieho súdu a exminister spravodlivosti Štefan Harabin, nezávislá kandidátka Marta Čurajová, zakladateľka Iniciatívy za vymazaných rodičov Beáta Janočková a taktiež aj predseda Aliancie Krisztián Forró.

Prezidentské voľby s TOP favoritom: TOTO odhalil prieskum!

Prezidentské voľby sa blížia: Tieto 4 mená by mohli zamiešať karty!

Zdroj: Aktuality.sk | Foto: IG/zuzana_caputova