Internet sa stal v ostatných rokoch aj vďaka sociálnym sieťam doslova paralelným vesmírom. Žiaľ, veľmi často sa prostredníctvom nich šíria klamstvá, polopravdy, no aj nenávistné príspevky a komentáre. Po atentáte na Róberta Fica sa môžu niektoré pravidlá zmeniť.

Samozrejme, slovenská vláda je malým pánom na to, aby trebárs odstavila Facebook, no Andrej Danko otvorene prezradil plány koalície na to, čo by sa mohlo stať v budúcnosti. A to blízkej.

Zriadiť sa má podľa lídra SNS tzv. národný mediálny úrad, ktorý by mohol mať dohľad nad médiami a tiež bude komunikovať s nadnárodnými online platformami. Okrem toho sa má prejednávať zákon na právo na ochranu osobnosti vo vzťahu k médiám.

„Nie je možné, aby sme nevedeli, kto vymazal Facebook atentátnikovi,” povedal Danko. Poukazuje aj na stránky na Facebooku, ktoré podľa jeho slov skôr šíria nenávisť ako bavia. Trebárs známa stránka “Zomri” sledovaná až 350 tisíc ľuďmi.

 „Zameriavajú sa len na určitú časť politického spektra a porušujú autorské práva zneužitím fotografií a verím, že budú preverené aj diskusné fóra v rámci týchto spektier, kedy sa jednotliví roztlieskavači hecovali k tomu, či bolo dobré alebo zlé to, čo sa stalo Robertovi Ficovi,“ skonštatoval Danko a dodal, že cynizmus, bezcitnosť či humusáctvo podľa neho ničia spoločnosť.

Voľby do europarlamentu sú za dverami: SMER by nevyhral!

Zdroj: Topky | Foto: YT/SNS