Pred viac ako dvoma mesiacmi obletela celé Slovensko smutná správa o zdravotnom stave herca Andyho Hryca, ktorý momentálne bojuje s leukémiou. Okamžite musel byť hospitalizovaný a podstúpiť chemoterapiu. Zásadným krokom však bola transplantácia kostnej drene, ktorá mu zachránila život.

Andy Hryc strávil dlhé týždne na bratislavskej klinike hematológie a transfúziológie. Bol v absolútnej izolácií, keďže podstupoval chemoterapiu, ktorá úplne zničila jeho imunitný systém. Jeho výsledky boli napokon natoľko dobré, že sa mohlo pristúpiť k transplantácií kostnej drene od geneticky zhodného darcu.

Vhodným kandidátom bola hercova sestra Bohdana. Súrodenci sa však dlhé roky nerozprávajú, pričom dôvodom má byť rádio Twist, ktoré Hryc v minulosti vlastnil. Pracovala v rozhlasovej spoločnosti spoločne s manželom, no napokon zanikla. Aj napriek tomu, že sú v rodine rozbroje, Andyho dcéra Wanda sa rozhodla príbuznú kontaktovať.

Bohdana s darovaním kostnej drene súhlasila okamžite, pričom vysvetlila dôvody svojho rozhodnutia. „Neváhala som ani sekundu a to z úcty k rodičom a z úcty k životu ako takému. Nepáčila sa mi predstava, že má umrieť,“ uviedla pre cas.sk. Priznala, že zákrok nebol príjemný, no pevne verí, že bratovi pomohla.

Stále je však otázne, či si súrodenci opäť nájdu k sebe cestu. ,,Pochopiteľne som jej neskutočne vďačný za to, čo urobila. Ja by som to urobil pre ňu tiež. Mám teraz karanténu, nemôžem sa s nikým stýkať, čiže ani s ňou. To chce čas,“ zareagoval 70-ročný umelec na úžasný čin svojej sestry.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: Wanda Adamyk Hricova, Korektúra – Andrej Hryc