Slovensko momentálne vstúpilo do druhej a vzápätí tretej fázy uvoľňovania ekonomiky. Prevádzky tak môžu byť otvorené, no stále je povinné dodržiavať prísne hygienické opatrenia. V nedeľu je však naďalej všetko zatvorené.

Jedným zo základných opatrení vlády SR v boji s koronavírusom bolo skrátenie nákupných hodín v obchodných reťazcoch, pričom v nedeľu bolo nariadené všetky prevádzky uzavrieť. Momentálne má ísť o dočasné rozhodnutie.

Igor Matovič však niekoľkokrát priznal, že by súhlasil so zatvorením prevádzok v deň pracovného pokoja natrvalo. Na zmenu zákona ale potrebuje podporu svojich koaličných partnerov. V tomto prípade môže zrejme rátať s hlasmi strany OĽaNO, ktorá by s podobným návrhom súhlasila.

Iného názoru sú však posledné dve koaličné strany. “Vieme si predstaviť kompromis, kedy by zamestnanec dostal pri podpise zmluvy možnosť odmietnuť pracovať v nedeľu,” uviedla Sulíkova hovorkyňa Katarína Svrčeková pre cas.sk. Rovnaký názor zdieľa aj Veronika Remišová zo strany Za ľudí. Aký názor máte na celú vec vy?

[poll id=”172″]

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: Pixabay, FB/OĽaNO