Anonymný autor výhražných listov pre prezidentku ODHALENÝ: TOTO mu hrozí!

Dátum:

Anonymný autor výhražných listov zasielaných prezidentke SR Zuzane Čaputovej a ministerke spravodlivosti Márii Kolíkovej, je odhalený. Koncom týždňa bol  zadržaný bratislavským a prešovským policajným útvarom a za jeho slová mu hrozí trest odňatia slobody na niekoľko rokov.

Polícia identifikovala 64-ročného muža zo Svidníka, ktorý sa ako anonymný autor vyhrážal ústavným činiteľom Slovenskej republiky. Bratislavská krajská kriminálka vykonala vyšetrovacie úkony a na základe súhlasu prokurátora bola za súčinnosti bratislavských a prešovských policajných zložiek, podozrivá osoba zadržaná.

Bratislavskí kriminalisti taktiež vykonali domovú prehliadku na základe ktorej boli zaistené dôkazné materiály. Čisté obálky, písacie potreby, 2 notebooky, nosiče dát, 3 mobilné telefóny a viacero listín s rukou písaným textom, boli posunuté na expertízne skúmanie.

„Na základe výsledkov expertízneho skúmania z odvetvia kriminalistickej biológie a kriminalistickej genetickej analýzy, z odvetvia kriminalistického skúmania ručného písma a podpisov a vykonaných procesných úkonov, bolo vznesené obvinenie zo zločinu vydierania a z prečinu nebezpečného vyhrážania 64-ročnému mužovi zo Svidníka. V prípade preukázania viny pred súdom hrozí obvinenému trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov, informuje Polícia Slovenskej republiky.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Polícia SR – Bratislavský kraj | Video: streamable.com | Foto: FB/Polícia SR – Bratislavský kraj, IG/ zuzana_caputova

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...