V nedeľnej relácii Na telo s Michalom Kovačičom sa tentokrát stretli tri političky, aby okrem iného zhodnotili doterajšie pôsobenie prezidentky Zuzany Čaputovej, no aj nastolenú tému zmeny v interrupčnom procese. Monika Beňová napokon poslala po relácií Anne Záborskej ostrý odkaz.

V Kovačičovej relácií Na telo sa v nedeľu stretli Monika Beňová (Smer-SD), Anna Záborská (KÚ) a Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS). Tri političky za jedným stolom prebrali okrem iných tém aj doterajšie pôsobenie prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá si získala dôveru mnohých Slovákov. Venovali sa však aj mimoriadne háklivej téme interrupcií.

O problematike sa už viedli v televízii či internetových reláciách viaceré búrlivé diskusie, ktoré sa však neskončili názorovou zhodou oponentov. Inak tomu nebolo ani v relácií Na telo, kde žiadala sprísnenie podmienok interrupcií najmä Záborská. Hoci prebehla debata známych tvárí politiky v pokoji, po jej skončení prišiel predsa len na radu konflikt.

Beňová totiž poslala Záborskej a všetkým zástancom jej názorov poriadne ostrý odkaz: „Súčasná úprava je absolútne primeraná. Nikto cudzí nemá žiadne právo vystavovať ženu nejakým ďalším dotazníkovým podmienkam. Čo je koho do toho, prečo robí iný človek svoje súkromné rozhodnutia? Nežime životy iných, žime svoje a nevnucujme ostatným náš pohľad a naše hodnoty,“ uviedla pre Plusku. Dodala tiež, že podobné komisie boli na Slovensku za socializmu, no vyjadrila presvedčenie, že ženy sa cítili ponižujúco.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: Televízia Markíza/Na telo