Je tomu len zopár minút, čo došlo v parlamente k nevídanej roztržke medzi Jozefom Pročkom (OĽaNO) a Ľubošom Blahom (Smer-SD). Dvojica poslancov si v afekte mala skočiť do vlasov, pričom obaja aktéri potýčky hádžu vinu jeden na druhého. Kde je však pravda?

Na sociálnej sieti Facebook sa objavili šokujúce príspevky dvoch poslancov, ktorí sa mali priamo na pôde parlamentu nielen pohádať, ale doslova chytiť pod krk! Ako prvý zverejnil prekvapujúce video Jozef Pročko, pričom v úvode tvrdí, že sa Robert Fico s Ľubomírom Vážnym dostavili na schôdzu opití. Následne vysvetľuje, že obaja poslanci si dali dole rúško, na čo totožným gestom zareagoval i Ľuboš Blaha. Vzhľadom na zdravotné problémy pánov teda Pročko podal procedurálny návrh, aby boli v pohotovosti záchranné zložky.

Na základe predmetného mal údajne začať Blaha verbálne útočiť práve na Pročka, kým nevynechal ani hanlivé slová ohľadom jeho manželky. Ako tvrdí poslanec strany OĽaNO, bez fyzického kontaktu mal smerák následne začať kričať, že ho v bufete bývalý humorista napadol. Ten však vidí celú situáciu inak a na sociálnej sieti Facebook zverejnil okrem krátkeho vyjadrenia i fotografiu s červeným krkom.

“Chytil ma rukami za krk, škrtil ma a zúrivo so mnou lomcoval, kým nezasiahol čašník. Kompletne zmyslov zbavený. Ten človek je reálny agresívny psychopat, nevie sa ovládať, spory rieši násilím ako nejaký mafián z 90. rokov. Neopätoval som. Ja spory násilím neriešim,” uviedol k snímke Blaha a dodal, že podá trestné oznámenie.

Do celej situácie sa snažil vniesť trochu svetla i Boris Kollár, ktorý potvrdil, že jediným svedkom incidentu bol čašník, avšak ten mal už iba počuť hádku a požiadať jej aktérov, aby okamžite opustili priestor bufetu bez fyzického násilia. Ako tiež dodal, v predmetnom priestore nie sú umiestnené kamery, ktoré by slová poslancov potvrdili či vyvrátili. Pročko pritom opakovane uviedol, že za nervóznymi reakciami Smeru má stáť predovšetkým dnešný odchod Petra Pellegriniho od strany. Čo si o predmetnom spore myslíte vy?

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

https://streamable.com/8o4kwp

Zdroj: FB/Jožo Pročko – stránka, Ľuboš Blaha