V posledných týždňoch sa s menom Petra Pellegriniho opakovane skloňoval odchod zo strany SMER-SD, ktorý však bývalý premiér spočiatku odmietal. Po mnohých konfliktoch s Robertom Ficom však podpredseda NR SR zvolal tlačovú konferenciu, kde oficiálne oznámil ukončenie svojho pôsobenia v druhej najsilnejšej politickej strane Slovenska.

V stredu 10. júna zvolal Peter Pellegrini v Banskej Bystrici tlačovú konferenciu, počas ktorej oznámil, že definitívne končí v politickej strane SMER-SD. Iba pred pár hodinami mal pritom Robert Fico ponúknuť odstupujúcemu politikovi post predsedu, čo však razantne odmietol. Ako totiž počas besedy uviedol, žiadny návrh od neho osobne nedostal a o predmetnej informácii sa dozvedel len z článku v slovenskom denníku. Napriek tomu označil Ficove podmienky za manipulatívne a absolútne neprípustné.

,,Cítil som, že každým dňom sa mentálne od seba vzďaľujeme. Naše videnie budúcnosti aj minulosti sa diametrálne líši,” povedal na margo vzťahu s predsedom strany. ,,Zanechávam značku a politickú stranu Smer-SD jej otcovi, zakladateľovi, a vzdávam sa postu podpredsedu. Neviem si predstaviť politickú spoluprácu v tandeme s Robertom Ficom,” povedal Pellegrini, ktorý mieni založiť nový politický subjekt. Ako tiež dodal, mená svojich budúcich kolegov zatiaľ prezrádzať nebude, avšak Slovákom aj naďalej mieni ponúknuť alternatívu k vláde Igora Matoviča.

,,Pozíciu predsedu vlády som preberal za najťažšej atmosféry, s tisíckami demonštrantov, po vražde novinára. Urobil som 100 %, aby som napravil pošramotené meno našej strany. Svoje účty pre Smer považujem za splatené, splatil som ich svojou poctivou prácou,” dodal s tým, že chce pokračovať v politike sociálnej demokracie.

Celé vyjadrenie Petra Pellegriniho

https://streamable.com/h16txf

Zdroj: FB/P.P.