Prečítajte si to najdôležitejšie, čo sa za posledný deň udialo na Slovensku, ale aj v zahraničí. Aktuálne témy, o ktorých by ste mali vedieť.

[sociallocker]

Havária autobusu s folkloristami pri Jarabinej

Neďaleko Starej Ľubovne, pri obci Jarabina sa v sobotu prevrátil autobus, ktorý viezol folkloristov na vystúpenie. Autobus sa vyhýbal autu a zišiel tak na nespevnenú časť cesty, kedy sa prevrátil. Cestujúci utrpeli iba ľahšie zranenia.

SHMÚ vydal výstrahy pred prívalovými dažďami a povodňami

Výstrahy 1. stupňa platia do nedele do 18.00 h pre okresy Bánovce nad Bebravou, Partizánske, Prievidza, Zlaté Moravce, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Banská Štiavnica a Krupina.

Zomrel legendárny Muhammad Ali

Z piatka na sobotu prehral svoj posledný zápas, vo veku 74 rokov legendárny americký boxer Muhammad Ali, ktorý bol viacnásobným šampiónom v ťažkej váhe a olympijským víťazom. Vyše 30 rokov bojoval s Parkinsonovou chorobou. Viac si môžete prečítať TU.

Väzeň Behan stále na úteku

Už niekoľko dní sa snaží polícia a kriminalisti vypátrať väzňa Ľuboríma Behana (24), ktorému sa podarilo ujsť z najstráženejšej väznice na Slovensku, z Leopoldova. Pravdepodobne mal komplica, ktorý mu s útekom pomohol. Muž bol odsúdený na 8 rokov a 8 mesiacov za ozbrojenú lúpež.

Evakuácia ľudí v Austrálii kvôli záplavám

V dôsledku silných búrok, museli úrady evakuovať približne 500 obyvateľov niekoľkých častí mesta Sydney. Vlny v niektorých oblastiach dosiahli výšku až 13 metrov. Bez elektriky zostalo niekoľko tisíc domácností.

Zdroj: tvnoviny.sk[/sociallocker]