Cassius Marcellus Clay, ktorého celý svet pozná pod prezývkou Muhammad Ali je dodnes považovaný za najlepšieho boxera histórie.

[sociallocker]V noci z piatka na sobotu tento svet opustila jedna z najväčších športových legiend, boxer Muhammad Ali. Skonal vo veku 74 rokov v nemocnici vo Phoenixe. Ali už takmer 30 rokov bojoval so zákernou Parkinsonovou chorobou, ktorá mu ku sklonku jeho života spôsobovala mnohé problémy. V roku 2015 ho previezli do nemocnice s infekciou močových ciest, v počiatočnej fáze s diagnózou zápalu pľúc, no a naposledy ho hospitovali začiatkom tohto týždňa, keď mal ťažkosti s dýchaním. Podľa lekárov, chorobu pravdepodobne zapríčinilo množstvo úderov do hlavy, ktoré schytal počas jeho boxerskej kariéry.

Muhammad Ali bol štvornásobným majstrom sveta v ťažkej váhe a olympíjskym víťazom z roku 1960. Počas kariéry nastúpil na 61 zápasov z toho 56-krát zvíťazil, 37-krát uštedril súperovi k.o. Na letných olympíjskych hrách v roku 1996 v Atlante zapaľoval olympíjsky oheň, v roku 1999 mu Sports Illustrated a BBC udelili ocenenie športovec storočia. V roku 2001 bol natočený film o Aliho živote s názvom Ali, hlavnú postavu vo filme znázornil Will Smith. Ali sa stihol štyrikrát oženiť, splodiť sedem dcér a dvoch synov. Jeho dcéra Laila Ali sa profesionálne venuje ženskému boxu.

Zdroj: pluska.sk, Youtube | Foto: en.wikipedia.org[/sociallocker]