Norbert Bödör bol zadržaný v piatok večer, keď sa vrátil s rodinou z dovolenky z Chorvátska. Sudca Špecializovaného súdu v Banskej Bystrici Michal Truban rozhodoval v nedeľu o vzatí do väzby nitrianskeho podnikateľa, ako aj Petra Kubu, no jeho verdikt mnohých šokoval.

Norbert Bödör a Peter Kuba skončili po akcií NAKA obvinení, pričom nitriansky podnikateľ bol zadržaný v piatok večer po návrate z dovolenky v Chorvátsku. Sudca Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici Michal Truban rozhodoval v nedeľu niekoľko hodín o tom, či pôjde dvojica mužov do väzby. Kým v prípade Kubu sa tak stalo pre obavu z pokračovania v trestnej činnosti a ovplyvňovania vyšetrovania, Bödöra pustil na slobodu.

Podľa sudcu nebola preukázaná dôvodnosť trestného stíhania obvineného za obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti,“ uviedla pre Sme hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková. Prokuratúra, ktorá jeho väzbu navrhla, podala proti rozhodnutiu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd. Meno Bödöra sa pritom okrem kauzy Dobytkár spomína aj pri lustrácií novinárov či v Kočnerovej Threeme, kde mali spolu pravidelne komunikovať.

Peter Kuba mal zas podľa slov Toma Nicholsona udržiavať dobré vzťahy s Jaroslavom Haščákom, a spájaný má byť aj so stranou Nádej. Kubova reklamná agentúra Roko spolupracovala v minulosti s poradcom exšéfa Andreja Danka, bývalým hercom Michalom Gučíkom. Kuba sa tiež objavil aj v transakciách, ktorými mal splatiť pôžičky na vilu Elektra Vladimír Mečiar.

Sudca Truban, ktorý o mužoch rozhodoval, mal zas v roku 2016 získať od PPA zmluvu na 29-tisíc eur pre spoločnosť svojich detí Altmayer s poľovníckym penziónom. Zmluvu vtedy podpisoval Partika, ktorý je tiež vo väzbe v kauze Dobytkár. Nehnuteľnosti penziónu pritom patria Trubanovi a jeho manželke. Jeho meno sa tiež objavilo v Kočnerových motákoch a svoje si o ňom myslí aj novinárka Monika Tódová. „Sudca Michal Truban je asi jediný sudca na Slovensku, ktorý má v Threeme málo dôkazov na kolúznu väzbu pre Norberta Bödöra a verí tomu, že nebude ovplyvňovať žiadnych svedkov. Truban, to je ten sudca, ktorého rodina dostala z Pôdohospodárskej platobnej agentúry dotáciu na poľovnícky penzión v Banskej Štiavnici,“ napísala. K situácií sa vyjadril aj premiér Matovič, ktorý k fotke Bödöra odchádzajúce zo súdu napísal len tri slová: „Veľmi smutná foto…

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sme.sk, Facebook/Monika Tódová, Igor Matovic │ Foto: POLITICUS – nový spravodajský kanál, YouTube/Denník N