Norbert Bödör, ktorý skončil na NAKA aj v súvislosti s lustráciou novinárov, má opäť problém na krku. Po zásahu polície je obvinený v obrovskej kauze Dobytkár, ktorá siaha až na najvyššie miesta. U nitrianskeho podnikateľa mala NAKA zasahovať aj v jeho domácnosti.

Nitriansky podnikateľ Norbert Bödör, ktorý bol v pravidelnom kontakte s obvineným Kočnerom, má na krku nový problém. V minulosti mal podľa správ v Threeme pomáhať Kočnerovi aj pri lustrácií obyčajných Slovákov. Muž, ktorý pred časom vypovedal aj vo veci lustrácie novinárov, skončil v rukách NAKA. Kriminálna agentúra zasahovala od rána v rámci obrovskej kauzy Dobytkára a podľa zistení portálu Aktuality sa mal zásah uskutočniť v sídle nitrianskej firmy Bonul.

Polícia mala požadovať dokumenty súvisiace s korupčnou kauzou, kvôli ktorej skončil vo väzbe aj bývalý šéf PPA Juraj Kožuch, ako aj známy finančník Martin Kvietik, syn slovenského herca. Výpovede naznačujú, že z peňazí sa mali hradiť stranícke výdavky SNS, no tá to odmieta. Kauza sa však dotýka aj strany Smer-SD, keďže vedenie PPA bolo nominované práve ňou. V minulosti zas dokazovali známosti Bonulu a strany Smer aj akcie v hoteli Zlatý kľúčik či Ficova účasť na večierkoch Bonulu.

Obvinený má byť podľa informácií Denníka N Norbert Bödör, u ktorého skončila NAKA aj v domácnosti, no taktiež Ľubomír Partika a Peter Kuba. Údajne má existovať podozrenie, že úplatky z PPA končili práve u podnikateľa z Nitry. Polícia sa zatiaľ k prípadu kvôli prebiehajúcemu vyšetrovaniu vyjadruje len striedmo. “Národná kriminálna agentúra pokračuje vo vyšetrovaní prípadu z prostredia Pôdohodpodárskej platobnej agentúry. V rámci akcie “Dobytkár” na celom území Slovenskej republiky vykonala zaisťovacie úkony a vzniesla obvinenie trom fyzickým osobám a dvom právnickým osobám za obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti,” uviedla na sociálnej sieti. Bödörov právnik Eugen Cimmerman sa k obvneniu klienta odmietal vyjadrovať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Bödör a Haščák vypovedali pred časom na súde

Zdroj: aktuality.sk, dennikn.sk, Facebook/Polícia Slovenskej republiky │ Foto: YouTube/SME, Facebook/Denník N