Norberta Bödöra dnes Najvyšší súd pustil z ilavskej väznice na slobodu. Rešpektoval tak rozhodnutie Ústavného súdu o sťažnosti obvineného Bödöra proti rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu o jeho väzbe. Na prepustenie okamžite zareagoval Robert Fico.

Bödöra vo štvrtok prepustil Najvyšší súd z ilavskej väznice. Podnikateľ bol vo väzbe od júla 2020, pričom vo februári sa postaví pred súd v kauze Dobytkár a Očistec. Podľa informácií DenníkaN súd rešpektoval rozhodnutie Ústavného súdu o sťažnosti obvineného Bödöra a zrušil uznesenia Špecializovaného trestného súdu z 15. marca 2021 na pokyn Ústavného súdu.

Ústavný súd už v decembri konštatoval porušenie práv nitrianskeho podnikateľa v súvislosti s predĺžením väzby. Bödör tak bude stíhaný na slobode. Po tejto správe zareagoval okamžite na sociálnej sieti šéf Smeru Robert Fico, ktorý je presvedčený o podnikateľovej nevine. “PREPUSTENIE ING. NORBERTA BÖDÖRA NIE JE ŽIADNA SENZÁCIA. Naopak, je škandalózne, že sa tak stalo až po roku a pol neodôvodneného väznenia. Norbert Bödör je stíhaný čisto z politických dôvodov, pretože Matovičove komando na Ministerstve vnútra SR a Špeciálnej prokuratúre ho účelovo spája so súčasnou opozíciou,” myslí si expremiér.

Norbert Bödör je nevinný, svedčí proti nemu len jeden udavač a neexistujú žiadne dôvody, pre ktoré by mal byť rok a pol vo väzbe,” dodáva Fico. O tom, či je oligarcha vinný alebo nie, však rozhodnú až nadchádzajúce súdne pojednávania. Nedávno pritom unikli na verejnosť nahrávky z chaty, na ktorých je Fico aj s Bödörovým otcom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dennikn.sk, FB/Robert Fico │ Foto: FB/DenníkN, YT/SME, FB/Robert Fico