Obľúbená herečka Jiřina Bohdalová (89) sa v ťažkých časoch, kedy Českú republiku zmieta koronakríza a krajina zaznamenáva obrovské denné prírastky nových pacientov, rozhodla prehovoriť k národu. Jej slová sa u mnohých stretnú s pochopením, no v ďalších určite vyvolajú pocity nevôle.

Jiřina Bohdalová patrí k obľúbeným českým komičkám a herečkám a posledne spôsobila rozruch na pohrebe maestra Karla Gotta či v šou ČeskoSlovensko má Talent. Aj ona však sleduje narastajúce čísla nakazených koronavírusom a nestíhajúce nemocnice, ktoré začínajú mať problém. Rozhodla sa preto prehovoriť k ľudu, aby sa nestaval do pozície odborníkov.

Som celkom poslušná. Jednak som riziková a jednak si myslím, že ľudia, ktorí tomu nerozumejú, by do situácie vôbec nemali hovoriť. Je treba odložiť kufre a poslúchať, inak sa z toho nedostaneme,” varuje pre portál Extra.cz. “Je to hrozné. Som herečka, môžem sa vyjadrovať k divadlu, už sa ale nemôžem vyjadrovať k opere, pretože ju nepoznám, netuším, kedy sa majú nadýchnuť, tak do toho nekeciam, aj keď je to tiež umenie.

Na záver posiela Čechom jasný odkaz a odporúčanie: “Ľudia dnes kecajú do všetkého. Mali by zavrieť Facebooky a Instagramy, alebo ako sa to všetko volá. A aj novinári by sa mali spamätať a dávať do novín viac pozitívnych správ. A do prčíc, nech sa už politici prestanú hádať! Rovnako ako za bolševika tu máme zas spoločného nepriateľa,” uzavrela náročnú tému herečka. Žeby si jej slová vzali k srdcu aj Slováci?

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: extra.cz │ Foto: YouTube/TA3, Tv JOJ