Igor Matovič zverejnil nový denný prírastok nakazených, ktorý takmer atakoval číslo 2 000. Premiér upozorňuje občanov, že ide o 63%-ný nárast oproti minulému týždňu. Všetkým neveriacim zároveň ukázal hrozivé zábery z českej nemocnice.

Prípady nakazených koronavírusom každým dňom pribúdajú. Najnovšie dáta odhalili, že na Slovensku pribudlo 1 929 pozitívnych na koronavírus z 12 502 testovaných. Premiér SR na sociálnej sieti vyhlásil, že ide o 63%-ný nárast oproti minulému týždňu: “Vývoj na Slovensku “kráča” 14 dní za Českom … a my tu počúvame mudrca, ktorý zrazu presne tak isto ako Kotleba začal blúzniť o tom, že vírus zoslabol, v nemocniciach máme minimum pacientov, ľudí nám zomiera málinko, robíme strašnú chybu, že počúvame infektológov … strašné konšpiračné bludy,” zúri Igor Matovič.

Ten naložil najmä strane SaS a Richardovi Sulíkovi, s ktorým má Matovič ostrý konflikt: “Verím, že vy ste iní a záleží vám na živote a zdraví kohokoľvek cudzieho viac ako na vašom dočasne obmedzenom práve ísť si sadnúť do baru, reštaurácie či ľudskom práve ísť si zacvičiť do fitka. Verte, že nikto zo Sme rodina, Za ľudí či z OĽANO sa neteší z obmedzovania akýchkoľvek služieb či radostí nášho života. Rovnako ako vy, aj my túžime sa čím skôr z toho dostať. V tejto chvíli však stojíme za názorom odborníkov z Pandemickej komisie a nie šarlatánov, pre ktorých je aj v tejto vážnej chvíli vlastný prospech vždy viac ako záujem spoločný.

Osobne sa obávam devastačných následkov bludov šírených stranou SaS na ochotu ľudí zomknúť sa a spoločne zabrať voči nášmu skutočnému nepriateľovi … a preveľmi ma to mrzí, lebo práve teraz Slovensko potrebovalo pravý opak. SaS sa cynicky rozhodla zahrať na ľúbivú nôtu s jediným cieľom – získať nových voličov bez akéhokoľvek ohľadu na verejný záujem v najťažšej chvíli, akú Slovensko prežíva od ll. svetovej vojny. Obávam sa, že keď sa teraz k presvedčeným “antirúškarom” od Kotlebu pridá podstatná časť Sulíkovými bludmi oklamaných ľudí, nakoniec nám nič od dnes platné nové ochranné opatrenia nepomôžu … a v panike za pár týždňov budeme musieť zatvárať úplne všetko a miesto pár týždňového strádania bude trpieť celé Slovensko mesiace,” varuje premiér, ktorý predstavil nový balíček Prvej pomoci.

Na záver odkazuje Slovákom jediné: “Prosím, nepočúvajte teraz akokoľvek ľúbivé vábenie sirén, ale zomknime sa za ľuďmi, ktorí infektológiu a epidemiológiu študovali a vedia, čo musíme dnes na zvládnutie epidémie robiť. Chráňme spolu zdravie a životy najzraniteľnejších.” Zároveň pridal aj hrozivé zábery pacientov a zdravotníkov z českej nemocnice v Uherskom Hradišti, ktoré zverejnil portál Idnes.cz, foto >>> TU <<<.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Igor Matovic, idnes.cz │ Foto: Facebook/Igor Matovic, Twitter