Dlhé mesiace sa na politickej pôde rozoberal vzťah Igora Matoviča a Richarda Sulíka. Cez média či sociálnej siete si posielali štipľavé odkazy, no zdá sa, že tomu je koniec. Obaja oznámili, že všetky konflikty sú zažehnané. Najnovšie však poriadne vystrkuje rožky Boris Kollár.

Minister financií Eduard Heger sa nedávno objavil v mimoriadnej relácií televízie Markíza, kde sa okrem iného vyjadril aj k 13. dôchodkom. Priznal, že si nevie predstaviť vyplatenie trinástych penzií, ktoré by krajinu za jeden rok stáli 430 miliónov eur. Táto suma dokonca nie je uvedená ani v rozpočte, keďže minulá vláda odsúhlasila zákon na poslednú chvíľu.

S rovnakým názorom sa stotožňuje aj premiér, ktorý vyplatenie 13. dôchodkov nevidí ružovo. Tieto vyjadrenia nenechali chladným Borisa Kollára, ktorý si uvedomuje zložitosť situácie a vážne dopady koronakrízy. Na druhej strane je však odhodlaný za dôchodcov v koalícií bojovať.

Predseda strany Sme rodina dokonca pred pár hodinami podpísal s predsedom Jednoty dôchodcom Slovenska Jánom Lipianskym memorandum o spolupráci k zlepšeniu úrovne života a sociálnej situácie seniorov. „Dôchodcovia budú mať minimálne viac, ako mali pred rokom. To môžem garantovať už teraz. Keby to nebolo, tak z tejto vlády odchádzam,” rázne vyhlásil Kollár.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Boris Kollár, Sme rodina, tvnoviny.sk  |  Foto: FB/Sme rodina