Napätie v koalícií sa vystupňovalo po veľkonočných prísnych opatreniach, ktoré zaviedol premiér Igor Matovič. Richard Sulík mu poslal veľmi nepríjemný odkaz, na ktorý Matovič okamžite zareagoval.

Zdá sa, že medzi koaličnými partnermi to poriadne vrie. Po tom, ako Igor Matovič presadil prísne veľkonočné opatrania, sa Richard Sulík nezdržal a poslal premiérovi na sociálnej sieti poriadne tvrdý odkaz, ktorý pripojil k videu z diaľnice s početnými zápchami.

Z boja proti korone sme spravili fetiš. Kvôli 800 mŕtvym na chrípku ročne si ekonomiku nelikvidujeme. Kvôli 500 nakazeným na koronu áno. Po celom Slovensku sa tvoria kilometrové zápchy na inak poloprázdnych diaľniciach. Zavreli sme desaťtisíce malých obchodov a vláda nie je v stave im ani len prispieť na nájomné. Bohužiaľ, hodiny argumentovania na vláde a koaličnej rade nepomohli. Toto je šialené a musí to skončiť. Premiérovi sa, žiaľ, neviem dovolať. Ospravedlňujem sa občanom, ktorí na ceste do roboty (čo sme ani len nezakázali), stoja hodiny v zápche,” napísal šéf SaS.

Na tieto ostré slová zareagoval na Facebooku okamžite aj samotný premiér: “Nemám rád, ak ľudia spomedzi hráčov koaličného tímu, od ktorých v ťažkej situácii čakáte, že vám podržia chrbát… si hrajú svoje sebecké hry. Neschopnosť podporiť čokoľvek nepopulárne konané vo verejnom záujme a postovať na FB svoje výplody mysle, je v tejto chvíli mimoriadne nezodpovedné. Tým dupľom, že na rozdiel od obyčajných ľudí o dosť viac veľmi dobre vedia, ako vážna v skutočnosti je naša situácia,” odvetil na margo Sulíka.

O niekoľko minút sa Matovič vyjadril aj k početným cestným kontrolám polície, ktoré zápchu spôsobili: “Kontroly mali byť námatkové. Zrána sa to niektorým hliadkam vymklo trochu z rúk… Napriek tomu – nehaňme ich za to… Malo by to byť už v poriadku,” dodal. Vyzerá to tak, že situácia na cestách sa zrejme upokojí, no to sa asi nedá povedať aj o situácii v parlamente.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │Foto: Facebook/Richard Sulík, Igor Matovic