Obľúbená relácia Braňo Závodský Naživo, ktorú pravidelne vysiela rádio Expres, pozvaných hostí veru vôbec nešetrí a pohotový moderátor sa nebojí vyťahovať tie najpálčivejšie témy, ktoré momentálne v spoločnosti rezonujú. Piatkovým hosťom relácie bol jeden z opozičných lídrov, poslanec parlamentu a šéf hnutia OĽaNO Igor Matovič.

Ten momentálne ide po krku novému ministrovi vnútra Tomášovi Druckerovi, ktorý nečakane na tomto poste nahradil rezignujúceho Róberta Kaliňáka. Matovič v súvislosti s jeho menom hovorí o miliónovej protislužbe za štátne zákazky z Pošty pod Druckerovým vedením. Podľa šéfa OĽaNO je minister v ostrom konflikte záujmov pre kúpu vily na Floride a pozemkov pri Trnave. Bývalý minister zdravotníctva tieto obvinenia samozrejme odmieta, považuje ich za vykonštruované a na opozičného poslanca podáva trestné oznámenie za ohováranie. To sú témy, kvôli ktorým si Braňo Závodský pozval Matoviča do svojej verejnosťou pomerne sledovanej relácie rádia Expres.

Poslucháči rádia však zostali mierne prekvapení, keď štart rozhovoru vysielaného naživo bol posunutý, a to z dôvodu, že Igor Matovič meškal. Na Závodského otázku, prečo sa omeškal, reagoval nasledujúcimi slovami: “Tak, bohužiaľ, trošku viac áut, ako som očakával, ale dúfam, že poslucháčom tie dve pesničky navyše dobre padli po obede.”

“Dúfam aj ja,” skonštatoval stroho moderátor, no Matovičovi to len tak nedaroval a sfúkol ho ako školáka za neskorý príchod na vyučovanie. “Pán predseda, ale teda verím, že sa to už nebude akoby opakovať, a to neberte ako nejaké, že ja vám tu mám právo niečo vyčítať. Len viete, aj my máme svoju štruktúru, svoje pravidlá. Takže nechajme to tak, lebo ani prezident republiky nemešká do vysielania tohto rádia…” dodal Závodský prísnym hlasom, čím ukázal večnému kritikovi jeho miesto.

Celá relácia Braňo Závodský Naživo s Igorom Matovičom

Zdroj/Foto: YouTube, Facebook