Pred pár hodinami vydesila obyvateľov bratislavskej Petržalky streľba priamo na ulici. Svedkovia hovorili o troch výstreloch, ktoré započuli zvonka. Nikto si však až doposiaľ nedokázal vysvetliť, čo sa vlastne stalo. Polícia ale o štvrtkovom incidente konečne prehovorila!

Uplynulý štvrtok vydesila obyvateľov na Znievskej ulici v Petržalke nečakaná streľba. Podľa svedkov mali ulicou zaznieť tri či štyri výstrely, hoci nikto nechápal, čo sa presne stalo. Po záhadnom incidente konečne prehovorila polícia, ktorá objasnila nebezpečný manéver, ku ktorému musela pristúpiť.

Na danom mieste prišli totiž bratislavskí policajti zaistiť ukradnutý motocykel na Klatovskej ulici a zatknúť páchateľa. Počas zaisťovania sa na parkovisku odrazu objavil taxík zn. Dacia, v ktorom sedel práve hľadaný muž: “Jeden z policajtov na základe osobnej a miestnej znalosti spozoroval na mieste spolujazdca muža, podozrivého zo spáchania vyššie uvedenej krádeže motocykla. Preto policajti dobehli k otáčajúcemu sa vozidlu a po preukázaní príslušnosti k PZ ústnym vyhlásením, ako aj odznakom služby kriminálnej polície, vyzvali vodiča na zastavenie, na čo vodič taxi služby vybehol z vozidla,” opisuje incident bratislavská policajná hovorkyňa Veronika Slamková.

Následne sa situácia zmenila na scénku ako z akčného filmu: “V tej chvíli si podozrivý muž presadol z miesta spolujazdca na miesto vodiča a s vozidlom sa pohol vpred, pričom narazil do jedného z policajtov, ktorý stál pred ním. Preto boli voči nemu v zmysle zákona o Policajnom zbore použité donucovacie prostriedky za účelom jeho vytiahnutia z vozidla, pričom muž kládol aktívny odpor a vozidlo sa stále pohybovalo smerom vpred. Z uvedeného dôvodu jeden zo zasahujúcich policajtov v súlade s ustanoveniami zákona o Policajnom zbore použil služobnú zbraň a trikrát vystrelil do oblasti pravej prednej pneumatiky, na čo vozidlo zastalo,” uvádza ďalej.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Muža polícia napokon vďaka donucovacím prostriedkom zadržala, no aj počas toho sa správal mimoriadne nebezpečne a policajtov ohrozoval nožom. Napokon mu boli nasadené putá, no musel byť ošetrený v nemocnici. Nikto iný sa, našťastie, pri akcii nezranil: “Podozrivý 29-ročný Bratislavčan bol umiestnený v cele policajného zaistenia. Ďalšie okolnosti prípadu sú v súčasnosti aj naďalej predmetom vyšetrovania policajtov Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave V.,” dodáva hovorkyňa na záver.

Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave │ Foto: Facebook/Polícia SR