Nielen na Slovensku, ale aj v susednej Českej republike začali zdravotníci s očkovaním voči pandémii koronavírusu. Kým u nás prijali medzi prvými vakcínu Vladimír Krčméry, Ján Mikas, Marek Krajčí a Zuzana Čaputová, v Česku si do kresla najskôr sadli premiér Andrej Babiš a vojnová veteránka Emília Repíková.

V nedeľu (27. decembra) začala Česká republika s očkovaním občanov, pričom bude mať k dispozícii 15,9 milióna vakcín pre 8,95 milióna ľudí. Potom, čo v sobotu do krajiny dorazilo prvých 9 750 dávok, sa začalo s očkovaním, ktoré zahájil Andrej Babiš. “Ľudia nemusia mať obavu, vakcína je bezpečná,” uviedol premiér s tým, že v krajine mieni rozšíriť počet očkovacích centier.

Ako prvý lekár sa v Čechách nechal zaočkovať uznávaný chirurg Pavel Pafko, ktorý sa priamo pred kamerami postaral o úsmevný moment. Po úkone poskytol Českej televízii rozhovor, kedy si slovíčko vakcína omylom zamenil so ženským pohlavným orgánom „Dovoľte mi, aby som som sa najskôr poďakoval všetkým, ktorí s apodieľali na vývoji a distribúcii tejto va*íny,” povedal Pafko a v rýchlosti sa opravil. Video sa okamžite stalo hitom sociálnych sietí, pričom ho zdieľali tisíce ľudí.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: streamable.com