26. decembra začali zdravotníci s prvým očkovaním voči koronavírusu, ktorého sa zúčastnili Vladimír Krčméry, Ján Mikas či minister zdravotníctva Marek Krajčí. Priamo pred televíznymi kamerami si nechali vpichnúť vakcínu, na čo sa však len krátko na to zniesla masívna vlna kritiky.

Slováci totiž ostali presvedčení, že predstavitelia Ústredného krízového štábu si nechali vpichnúť vitamín B alebo C, čo však Krčméry striktne odmietol. Následne sa k celej situácii priamo z toalety vyjadril aj spevák šlágrov Martin Jakubec, pričom taktiež nešetril kritikou voči celému prenosu.

Iba pred okamihom si pritom do zdravotníckeho kresla sadli ďalšie osobnosti, spomedzi ktorých bola prvou zaočkovanou prezidentka Zuzana Čaputová. “Musím povedať, že vnímam isté obavy ľudí, pokiaľ ide o vakcináciu. Chcem povedať, že tým obavám rozumiem, že ich chápem, že sú prípustné, sú ľudské,” uviedla tesne pred zákrokom.

Ako však prezradila, vakcináciu považuje za najlepší krok v boji proti koronavírusu, nakoľko plne dôveruje odborníkom a vedcom. “Dôverovala som odbornosti tak, ako mnohokrát v minulosti, keď som potrebovala lekársku pomoc alebo keď ju potrebovali moji blízki. Dôverujem vedeckému poznaniu a znamená to, že považujem vakcínu za tú najlepšiu cestu, ako sa z tejto situácie môžeme dostať von.”

Po hlave štátu sa následne nechali zaočkovať aj ministri Branislav Gröhling, Milan Krajniak, Ján Budaj, Mária Kolíková, Natália Milanová, Juraj Šeliga, Gábor Grendel, Andrej Doležal či Maroš Šefčovič.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

https://streamable.com/edgyzm

Zdroj: YT/HNtelevízia