Dvojnásobná vražda na Zámockej ulici pred podnikom Tepláreň otriasla celým Slovenskom, pričom sa v hlavnom meste uskutočnil aj pochod proti nenávisti. O to viac je šokujúce, že útoky na členov LGBTI+ komunity naďalej pokračujú. Najnovšie mladý muž skončil s vážnymi zraneniami v nemocnici.

K brutálnemu útoku došlo 21. októbra krátko pred polnocou v Nitre, pričom bol namierený na členov LGBTI+ komunity. 19-ročný mladík si totiž dovolil pobozkať na lavičke svojho priateľa. Neznámy páchateľ mu následne spôsobil vážne poranenia hlavy, konkrétne v oblasti čeľuste.

Jeho zranenia boli natoľko vážne, že musel v bratislavskej nemocnici podstúpiť operáciu, ktorá bola úspešná. Momentálne je stabilizovaný, no jazvy na duši sú inou témou. Prípadom sa už zaoberá aj nitrianska polícia, ktorá prijala trestné oznámenie z podozrenia z trestného činu výtržníctva. Celá vec je momentálne predmetom vyšetrovania.

Muži zákona odsúdili akúkoľvek formu násilia, šikany či nenávisti voči ľuďom s inou se*uálnou orientáciou. ,,Je našou prioritou chrániť každého, a to bez ohľadu na jeho se*uálnu orientáciu, rasu, etnicitu, náboženstvo, pohlavie, rod, jazyk, vek, zdravotné postihnutie alebo iné postavenie. Žiadna forma násilia nie je v našej spoločnosti prípustná. Takýmto prípadom venujeme a budeme venovať našu maximálnu pozornosť,“ uviedli na sociálnej sieti.

Zdroj: tvnoviny.sk, FB/Polícia SR  |  Foto: FB/Polícia SR, Pixabay