Záchranári vyrazili v posledný deň v roku do Sládkoviča po tom, čo ustráchaná žena volala o pomoc pre jej manžela, ktorý mal byť v bezvedomí. Po príchode sa miesto však zostali v nepríjemnom šoku, a dokonca im skupina mužov uštedrila aj zopár poriadne tvrdých rán.

Martin s kolegyňou vyrazili do rodinného domu v Sládkovičove o 16:30 h., pričom im cesta k pacientovi trvala trinásť minút. Po príchode boli okamžite atakovaní výčitkami rodinných príslušníkov, podľa ktorých im to trvalo príliš dlho. Údajného pacienta našli spať opitého na gauči, pričom neutrpel žiadny úraz hlavy, ktorý uviedla manželka v tiesňovom telefonáte.

Záchranári oznámili celej rodine, že ide o zneužitie záchrannej zdravotnej služby. Posádku sanitky následne vytlačili na dvor, kde došlo k fyzickému útoku. ,,Zázračne ožil aj pacient, ktorý ma tak isto napádal. Najprv som dostal päsťami do hlavy. Jak som sa prehol, mi pretiahli uniformu cez hlavu. V tom aj pacient, aj syn mi dávali kopačky, kopance do hlavy, do hrudníka, spôsobili mi zlomeninu nosa, rebier a pomliaždenie ramena,” uviedol muž s desaťročnou praxou pre noviny.sk, pričom jeho kolegyňa utrpela niekoľko rán do hlavy.

Dvojici sa nakoniec podarilo utiecť do sanitky a zavolať na operačné stredisko, ktoré privolalo policajnú hliadku. ,,Oni boli v strašnom amoku. Ja som to ešte nevidel. Sme si mysleli, že keď budeme ako chránené osoby, sa to nejako ukľudní, ale je to čoraz horšie,“ smutne dodal Martin. Polícia začala trestné stíhanie pre ublíženie na zdraví a výtržníctvo na chránenej osobe.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk, noviny.sk  |  Foto: markiza.sk, Twitter