Robert Fico je spolu s Robertom Kaliňákom, expolicajným prezidentom Tiborom Gašparom a podnikateľom z Nitry Norbertom Bödörom obvinený v kauze Súmrak. Podľa vyšetrovateľa sa mali podieľať na zosnovaní zločineckej skupiny, ktorá mala za úlohu udržať Smer pri moci.

Fico a Kaliňák sú okrem toho obvinení i z porušenia daňového tajomstva, keď mali nezákonne získať a verejne hovoriť o daňových záležitostiach Igora Matoviča a exprezidenta Andreja Kisku. NAKA pred niekoľkými dňami zavítala aj na Úrad vlády, kde po výpovediach Ľudovíta Makóa a Františka Imréczeho rekonštruovali zasadnutia, na ktorých malo k plánovaniu vyššie uvedených skutočností dochádzať.

Ako uvádza Pravda, vyšetrovanie v rámci Súmraku má byť v tejto chvíli skončené. “Vyšetrovateľ považuje vyšetrovanie za skončené a z tohto dôvodu v súčasnosti prebieha záverečné preštudovanie spisového materiálu, po ktorom náležite o veci rozhodne,” potvrdil Michal Slivka z policajného prezídia. O veci rozhodne dozorový prokurátor, pričom podľa denníka je veľmi pravdepodobné, že sa tak stane už v septembri alebo začiatkom jesene.

Šéf Smeru pred niekoľkými hodinami zverejnil video z dovolenky, kde sa vyjadril k ukončenému vyšetrovaniu. “Vyšetrovateľ práskol do koní. Napriek tomu, že zďaleka neboli vykonané všetky naplánované dôkazy, napriek tomu, že vo vyšetrovacom spise chýbajú dôležité dokumenty alebo niektoré pred nami zatajuje, na pokyn Lipšica ide ukončiť vyšetrovanie a podať návrh – expresne rýchlo – na obžalobu,” tvrdí Fico. Expremiér spochybňuje prokuratúru, súdy, no aj vyšetrovateľa, ktorý sa jeho prípadom zaoberá.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

 

Zdroj: pravda.sk │ Foto: FB/Robert Fico