Dodávky vakcín na Slovensko sú momentálne pozastavené a v nemocniciach je povolené iba očkovanie druhej dávky. Otto Brixi, bývalý poslanec Národnej rady za SMER-SD, sa na sociálnej sieti pochválil neuveriteľnou ponukou. Vyhlásil, že má schopnosť do dvoch týždňov zaobstarať až 6 miliónov vakcín Pfizer a 1 milión Moderny!

V statuse, ktorý na sociálnu sieť zavesil vo štvrtok (25. februára) informuje, že po diskusií s vedením Moderny odoslali prostredníctvom Izraelsko – Americkej zdravotníckej lobby list priamo na členov vlády SR. Tí dostanú možnosť bezplatného rokovania rovno s Modernou za účelom distribúcie dodávok vakcín pre SR. Za bežných okolností by toto poradenstvo vyšlo na milióny eur, Slovensko by to ako najviac zasiahnutú krajinu EMEA nestálo nič.

Brixi zároveň na sociálnej sieti informoval o tom, že kvôli medializácií jeho možností vakcínu zohnať, musel príspevok odstrániť. Ako tvrdí, Slovensko sa zaviazalo k tomu, že bude rešpektovať spoločný nákup vakcín Európskou úniou a samostatné riešenia a ich predčasná medializácia by mohli proces ohroziť.

Pre Startitup poskytol Otto Brixi aj ďalšie vyjadrenia: “My sme si urobili domácu úlohu, viac urobiť nevieme, ešte som to dnes ja súkromne dal na vedomie Borisovi Kollárovi cez vedúceho kancelárie Národnej rady. Osobne považujem za chybu nevyužiť každú príležitosť, ktorá sa dnes naskytne, o to viac, ak je zadarmo a nestojí nič,“ povedal pre Startitup Otto Brixi.

Martin Klus, štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí z SAS, na ponuku už zareagoval: “Toto je agenda ministerstva zdravotníctva SR, takže predpokladám, že tejto ponuke budú venovať pozornosť.”

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: startitup.sk, FB/Otto Brixi | Foto: wikimedia.org, FB/Otto Brixi