Prvé vakcíny dorazili na Slovensko 26. decembra 2020 a o pár hodín neskôr bol zaočkovaný aj prvý človek v našej krajine, ktorým bol profesor Vladimír Krčméry. Od tej chvíle ministerstvo zdravotníctva začalo aktívnu kampaň, aby motivovala Slovákov nechať sa zaočkovať. Objavil sa však nečakaný problém!

Od konca decembra minulého roka sa rezort zdravotníctva pustil do intenzívneho očkovania. Momentálne má prebiehať tretia fáza vakcinácie, pričom do nastavených pravidiel zasiahlo otvorenie škôl, v dôsledku čoho dostali učitelia prednosť.

Podľa dostupných údajov dostalo prvú dávku viac ako 35-tisíc pedagógov. ,,Na najbližší víkend sme v spolupráci s ministerstvom školstva a podľa kapacít vakcinačných centier pripravili 27 000 termínov, uviedla hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová pre dennikn.sk.

Došlo však k situácií, s ktorou mal Marek Krajčí rozhodne počítať, keďže na Slovensku dochádzajú vakcíny. Očkovanie tak bude približne na týždeň pozastavené a nemocnice dostali poverenie podávať len druhú dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk  |  Foto: FB/Ministerstvo zdravotníctva SR, YT/OĽaNO