Čaputová koná! Okamžité riešenie obrovského problému pri očkovaní!

Dátum:

Preteky o život! Aj tak by sa podľa prezidentky SR dalo nazvať bojovanie o miesto v registri na vackínu. Nielenže je na očkovacie termíny žalostne málo kapacít, aj tie najaktuálnejšie miesta miznú doslova v priebehu sekúnd. Čaputová na tento virtuálny zápas upozornila začiatkom týždňa, pridal sa k nej aj ex-minister Peter Pellegrini.

Aj keď ministerstvo zdravotníctva problém s registráciou rieši, hlava štátu si predsa len zvolala stretnutie so štátnou tajomníčkou MZ Janou Ježíkovou a dočasným riaditeľom Národného centra zdravotníckych informácií Róbertom Sujom. Stretnutia sa zúčastnila aj Lýdia Brichtová, expertka na problematiku zohľadňujúcu potreby seniorov.

Čaputová zdôrazňuje, že systém prihlasovania sa cez internetový formulár nebol pre seniorov férový: „Po stretnutí môžem skonštatovať, že dnes si už všetky zúčastnené strany problémy systému a jeho chyby uvedomujú rovnako. Pán Suja, poverený vedením NCZI, síce nedokáže okamžite odstrániť nedostatky, ktoré boli spôsobené tým, že sa mesiace zanedbávala príprava kvalitného systému, dostala som však prísľub zjavného zlepšenia v porovnaní so súčasným stavom už na budúci týždeň.“ Sľúbená telefonická možnosť registrácie pritom bude možná prostredníctvom navýšenia kapacít call-centra a za pomoci vojakov a dobrovoľníkov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Zuzana Čaputová

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...