ROZHORČENÝ Pellegrini: Vláda nezvláda vakcinačnú registráciu!

Dátum:

Téma vakcinácie slovenského národa rezonuje krajinou už dlhé mesiace. Od prvotných dodávok registrovaných vakcín Pfizer, AstraZeneca a Moderna je už pre dobrovoľníkov na sklade dostatok kusov aj ruskej, zatiaľ necertifikovanej očkovacej látky pre dobrovoľníkov- Sputnik V.

Práve tento nákup, ktorý Igor Matovič a Marek Krajčí držali v tajnosti až do príletu dávok na košické letisko, bol poslednou kvapkou pre spustenie rokovaní o rekonštrukcií vlády, ktorú na protest zvolal Sulík s Remišovou.

Vakcinácia a rôzne aspekty spojené s ňou, polarizujú spoločnosť na sociálnych sieťach. Názory sa líšia nielen na postoj voči neregistrovanej vakcíne Sputnik, ale aj na očkovanie samotné. Peter Pellegrini sa ohľadom predmetného vyjadril na tlačovej konferencií.

Ex-premiérovi sa nepozdáva najmä fakt, že registrácia je možná výhradne cez internet: „Každý jeden senior, každý jeden človek má právo na ochranu zdravia a povinnosťou tejto vlády je nájsť rozumné riešenia. Koalícia nezvládla pripraviť dve nutné aplikácie počas koronakrízy, jedna, ktorá nás mala ochrániť na hraniciach a druhá, ktorá vytvorí dôstojné a humánne podmienky na vakcináciu. Ani to však nestačí a vláda musí premýšľať aj o iných formách registrácie,“ udáva Pellegrini s dôrazom na to, že seniori bez možnosti pripojenia sa na internet sú značne znevýhodnení.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Peter Pellegrini | Video: streamable.com | Foto: FB/Peter Pellegrini, canvas.com

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenská speváčka bojuje s rakovinou: Odhodlala sa ukázať bez parochne!

Slovenská speváčka vo februári zarmútila všetkých fanúšikov, keďže oznámila,...

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...