Nastávajúca prezidentka Zuzana Čaputová začne svoje oficiálne pôsobenie o necelé dva mesiace, no už teraz objavila prvé nezrovnalosti. Čaputová totiž nedôveruje svojej pridelenej ochranke a kvôli závažnému dôvodu požiadala o výmenu ľudí!

Zuzana Čaputová sa už o necelé dva mesiace ujme prezidentského kresla a tesne po voľbách nadobudla aj vlastnú ochranku, ktorá ju má počas piatich rokov doprevádzať na všetky stretnutia. Už krátko po voľbách pritom došlo pred jej domom k incidentu, počas ktorého musela zasahovať aj polícia.

Hoci ochrankou disponuje len pár týždňov, už teraz objavila podozrenia, vďaka ktorým niektorým ľuďom z tejto skupiny nedôveruje. Podľa informácii portálu Aktuality sa budúcej prezidentke nepáči skladba osobných strážcov, ktorých dostala pridelených od Úradu na ochranu ústavných činiteľov.

Podľa neoficiálnych informácii majú mať niektorí z jej ochranky blízko k Robertovi Kaliňákovi. Čaputová už požiadala o ich výmenu. Andrej Kiska rovnako využíval počas pôsobenia služby ochranky, no opakovane dochádzalo k únikom informácii o jeho súkromných cestách a dovolenkách. Vynárali sa tak špekulácie, že zdrojom únikov môže byť práve ochranka.

Čaputová nedôveruje svojej ochranke
Už požiadala úrad o výmenu za novú ochranku

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: Facebook