Koaličná kríza, ktorá trvala niekoľko mesiacov, napokon vyvrcholila odchodom strany SaS z koalície. Bez ministrov tak ostali hneď štyri rezorty, ktoré potrebujú vedenie. V posledných dňoch sa skloňovalo niekoľko kandidátov na šéfov ministerstiev, pričom pred pár hodinami došlo ku konečnému rozhodnutiu.

Richard Sulík bol prvým, kto sa rozhodol podať demisiu z funkcie šéfa rezortu hospodárstva. Jeho krok nasledovali aj ďalší kolegovia z SaS. V deň začiatku školského roka, paradoxne, podali demisiu Branislav Gröhling ako minister školstva, ministerka spravodlivosti Mária Kolíková a šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok.

Zuzana Čaputová napokon dnes (13. septembra) v doobedňajších hodinách v Prezidentskom paláci oficiálne prijala demisie ministrov, keďže liberáli sa rozhodli opustiť vládnu koalíciu. Prezidentka zároveň vymenovala nových členov vlády, ktorých jej navrhol Eduard Heger.

Novým ministrom hospodárstva sa stane Karel Hirman, rezort spravodlivosti bude viesť Viliam Karas a ministerstvu zahraničných vecí bude šéfovať Rastislav Káčer. Premiér sa priznal, že požiadal Čaputovú, aby mohol dočasne viesť rezort školstva, v dôsledku čoho sa stal dočasným ministrom tohto rezortu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Zuzana Čaputová  |  Foto: FB/Zuzana Čaputová, SaS