Hlava štátu musí našu krajinu reprezentovať na všetkých úrovniach, a keďže si je vedomá aj svojich nedostatkov, rozhodla sa to napraviť. Zuzana Čaputová si platí už nejaké obdobie doučovanie, za ktoré prezidentský palác zaplatil zmluvu na 22-tisíc eur.

Zuzana Čaputová, ktorá nedávno ostro skritizovala správanie Igora Matoviča, reprezentuje Slovensko aj na zahraničných návštevách či počas verejných vystúpení. V rámci svojich kompetencií by mala vedieť plynule prehovoriť aj v anglickom jazyku. Po prezidentkinom vystúpení a prejave v angličtine počas stretnutia s generálnym tajomníkom NATO Stoltenbergom však bolo zrejmé, že Čaputovej tento jazyk nebol blízky.

Krátko na to si podľa informácií Ereport palác zaplatil zmluvu s jazykovou školou Canadian Bilingual Institute na 18 499,10 eur, ktorá vypršala už minulý rok. Následne však uzatvorili ďalšiu zmluvu koncom marca na sumu 22 317,12 eura na dobu 15 mesiacov. Zuzana Čaputová však tieto služby podľa svojho hovorcu Martina Strižinca nevyužíva a svojho súkromného lektora angličtiny si platí z vlastných zdrojov.

Angličtinu tak budú zrejme v krátkom čase ovládať viacerí zamestnanci v paláci. To, prečo sa po novom zazmluvnilo ešte viac doučovacích hodín ako posledne, vysvetlil Martin Strižinec úplne zrozumiteľne: “Ide o zdokonaľovanie jazyka podľa toho, kto akú úroveň na svoju prácu potrebuje,“ ozrejmil.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ereport.sk │ Foto: FB/Zuzana Čaputová