Zuzana Čaputová hasila v pondelok (12. apríla) medzinárodný problém, o ktorý sa zaslúžil ex-premiér SR Igor Matovič. Po tajnom nákupe dvoch miliónov ruských vakcín Sputnik V sa vybral do Moskvy zvrátiť vrátenie vakcín a odtiaľ smeroval do Maďarska, pričom vynechal diplomaciu, veľvyslancov, ministerstvo zahraničných vecí aj ministerstvo zdravotníctva.

Minister financií Igor Matovič už vládnutie nemá v moci, avšak naďalej svoju pozornosť venuje vakcinácií aj medzinárodným cestám spojených s ruskou vakcínou Sputnik V. Potom, čo skritizoval slovenských vedcov, sa hasenia problému ujala prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá sa s odborníkmi stretla a vyjadrila im podporu a dôveru.

Zuzana Čaputová sa v pondelok stretla s predstaviteľmi Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (ŠUKL) a navštívila aj Biomedicínske centrum SAV: “Veľmi ma mrzí, že koncom minulého týždňa zazneli vyjadrenia z úst ministra financií, ktoré nepriamym spôsobom vyjadrili kritiku alebo pochybnosť nad kvalitou našich inštitúcií. Považujem to za absolútne neprimerané a nesprávne, reaguje na Matovičove výroky Čaputová.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Zuzana Čaputová | Foto: IG/zuzana_caputova, canvas.com