Prvé celoplošné testovanie krajiny sa historicky odohráva práve na území Slovenska, a to v priebehu troch víkendov, kedy sa má k odberom dostaviť väčšina Slovákov vo veku od 10 do 65 rokov. V úvode sa tohto projektu zúčastnila Orava a Bardejov, pričom okresy svojim enormným záujmom predčili očakávania odborníkov. Ostatné časti krajiny dostanú príležitosť otestovať sa na pľúcne ochorenie koronavírusu už nasledujúci víkend od 30. októbra do 1. novembra 2020.

Premiér Igor Matovič je Slovák ako každý iný, preto testovanie na pandemické ochorenie koronavírus neminulo ani jeho. Keďže sa počas pilotnej akcie na Orave ponúkol ako dobrovoľník pri pomoci organizácií projektu, otestovať sa musel nechať aj on sám. S výsledkom svojho testu na koronavírus sa následne podelil aj s fanúšikmi na sociálnej sieti, kde si okrem iného vystrelil aj sám zo seba!

„Prajem všetkým vám, ktorí sa testovania zúčastníte, aby ste mali tiež len jednu čiarku na teste, ako dnes ja som mal… a ak to náhodou tak nebude, nebojte, nenecháme vás v tom samých,“ podporil občanov v ochrannom odeve premiér Matovič. Chystáte sa počas budúceho víkendu na testovanie aj vy?

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Igor Matovic | Foto: IG/igor_matovic_olano