Česká moderátorka psychicky na dne: Narodený synček má vážnu CHOROBU!

Dátum:

Známa česká moderátorka a miss prežívala ešte pred pár dňami obrovskú radosť po tom, ako sa jej pred tromi týždňami narodil vytúžený synček Matyášek. Slzy šťastia však vystriedal strach a smútok, keď si od lekárov vypočula vážnu diagnózu.

Veronika Kašáková (31) si prežila neľahké detstvo, keďže vyrastala v detskom domove. Napokon sa však dokázala presadiť vo svete šoubiznisu a okrem toho, že sa v roku 2014 stala finalistkou českej Miss, uspela aj ako moderátorka. So svojím partnerom Milanom Sovadinom sa stali len pred tromi týždňami natešenými rodičmi malého Matyáška.

Ich obrovskú radosť však vystriedal smútok a neuveriteľný strach o budúcnosť ich dieťatka. Synčekovi Kašákovej totiž lekári diagnostikovali vážne genetické metabolické ochorenie fenylketonúriu. „Je to niekoľko týždňov, čo sa nám zrútil celý náš svet. Obrovské šťastie z narodenia nášho synčeka vystriedal najväčší strach, hnusný, odporný strach… Bojím sa, rúham sa, prepadávam panike, a tiež plačem vkuse celé hodiny, napriek tomu ale cítim najväčšiu silu sveta, ktorú v sebe mám. Viem, že spolu dokážeme pohnúť vesmírnymi silami. Stále máš, môj milovaný synček, vyhraté, máš milujúcich rodičov, ktorí pre teba urobia všetko na svete,“ napísala zronená moderátorka, ktorá potrebuje pomoc psychológa.

Föllingova choroba spôsobuje, že v pečeni bábätka nedostatočne funguje enzým fenylalanínhydroxyláza, ktorý štiepi fenylalanín na tyrozín. Choroba je zatiaľ neliečiteľná a človek, ktorý ňou trpí, musí prijímať tyrozín vo zvýšenej miere, a zároveň upraviť jedálniček, aby obmedzil fenylalanín v strave, ako je mäso, ryby, vajcia, mlieko či čokoláda. Moderátorka je ale pripravená na boj: „Pre nás si ZDRAVÝ chlapec, ktorý si vybral iba špeciálnu cestu, teším sa, čo sa vďaka tebe zase nového naučím,“ odkazuje synčekovi. Chorobu, pre ktorú musí nosiť parochňu, priznala nedávno aj slovenská moderátorka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: IG/veronikakasakova

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenská speváčka bojuje s rakovinou: Odhodlala sa ukázať bez parochne!

Slovenská speváčka vo februári zarmútila všetkých fanúšikov, keďže oznámila,...

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...