Česká hudobná scéna skončila v slzách po smutnej novine. Po dlhom a náročnom boji so zákernou leukémiou zomrel známy spevák, ktorý sa preslávil najmä mimoriadne obľúbeným hitom.

Česká hudobná scéna smúti. Z rodiny známeho speváka a skladateľa Petra Čejku (†55) dorazili veľmi smutné správy. Hviezda Čejka Band po dlhoročnom a ťažkom boji so zákernou akútnou lymfoblastickou leukémiou svoj boj prehral. Prognózy ochorenia nezneli priaznivo, no spevák aj napriek tomu nestrácal nádej.

Petr, ktorý bol autorom najmä populárnej piesne “Večerníček pro dospělé” (Jednou je málo), ktorú si Česi s obľubou hrávajú pri večernom ohni, v sobotu večer vydýchol poslednýkrát. Tragickú novinu potvrdila na sociálnej sieti jeho zdrvená manželka Marie:

To, čo sa teraz dočítate, bude pre mnohých z vás ako aj pre mňa veľmi bolestivá správa. V sobotu okolo 17.-tej hodiny odišiel z tohoto sveta človek, ktorý veľmi miloval život, svoju rodinu, svoje štúdio a gitaru, ktoré by nevymenil za nič na svete. Jeho energia, optimizmus a večne dobrá nálada tešila široké okolie. Vždy bude s nami, v našich srdciach, pesničkách a v spoločných zážitkoch, ktoré končili niekedy až skoro ráno. je to neuveriteľne smutná realita, ktorú nám pripravil…nikdy ho neprestanem milovať,” napísala dojemné vyznanie. Petr za sebou zanechal aj štyri deti. Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Marie Čejková │ Foto: YouTube/ČEJKA BAND, Facebook/Petr Čejka