Nielen na Slovensku nedávno zaútočil študent sekerou na spolužiakov, ale aj v Čechách došlo pred pár dňami k podobnému incidentu. Len 19-ročný tínedžer mal podľa českej polície zavraždiť muža vo Vysokom Mýte, kým v Pardubiciach uložil výbušný systém na škole.

Ako informuje na svojom webe česká polícia, v piatok popoludní prijali hlásenie o nástražnom výbušnom systéme, ktorý mal na SPŠ chemickej v Pardubiciach uložiť len 19-ročný študent. To však nebol jediný skutok, ktorý spáchal.

Polícia musela zo školy evakuovať približne 800 ľudí, a taktiež privolať pyrotechnika. Mladík však v sobotu napadol vo Vysokom Mýte sekerou neznámeho muža, ktorý zraneniam podľahol. Polícia páchateľa dochytila po 18 minútach pol kilometra od miesta činu. Študent začal po krátkej chvíli vracať a priznal, že požil jed.

Podozrivý bol prevezený do nemocnice, kde však zomrel. Mladík ešte policajtom prezradil, že sa chcel pomstiť okoliu a plánoval zabiť viacero ľudí. Polícia šetrením zistila, že páchateľ nezapadal do kolektívu, mal zlý prospech a počas týždňa sa zdržiaval na internáte.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Twitter,  │ Foto: FB/Policie České republiky