Český vojak Filip bojuje za Ukrajinu: TOTO sa naozaj deje na fronte!

Dátum:

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nedávno avizoval vytvorenie cudzineckej légie, v ktorej by sa nachádzali dobrovoľníci z iných krajín. Prezidentka zatiaľ nepovolila Slovákom, aby sa stali súčasťou ukrajinskej armády, no mnohí českí muži sa už nachádzajú na fronte vrátane Filipa.

K cudzineckej légii sa hlásia tisícky bojovníkov z celého sveta, pričom sú medzi nimi aj Česi. Jedným z nich je i český vojak Filip, ktorý sa nachádza v blízkosti Kyjeva takmer od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu. Blízko Mykolajeva má rodinu, no jeho bratranci sú na fronte na Donbase. To bolo jedným z dôvodov, prečo sa pridal k ukrajinskej armáde.

Aktuálnu situáciu v okolí mesta Irpiň označil za ,,poriadny rock´n´roll“. Bojuje po boku mužov, ktorí museli narukovať, no nemajú žiadne skúsenosti s vojenskou technikou. Podľa Filipa však majú veľkú odvahu a odhodlanie, ktoré považuje za kľúčové. Jeho úlohou je vycvičiť civilistov v spojení s obranou či protiútokmi. Medzi vojakmi dokonca našiel niekoľko krajanov i 18-ročného chlapca odhodlaného bojovať.

V priebehu každého dňa sú pod útokom rakiet či delostrelectva, pričom iba malá chvíľka neopatrnosti môže pre človeka znamenať jasnú smrť. Český vojak sa však domnieva, že ruskej armáde sa nepodarí dobyť Kyjev a rozhodne nesplnili ani očakávania o jednej z najlepších armád sveta. ,,Pochopím vedľajšie straty, ale aby bol mierený útok priamo na 40 civilistov, ktorí utekajú cez rieku, takto sa silná armáda nespráva,“ povedal v rozhovore pre ČT. Filip si myslí, že Rusi budú na ukrajinskej pôde do momentu, kým im nedôjdu náboje a vojna sa dostane do patovej situácie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj | Foto: ct24.ceskatelevize.cz

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...

Slovenská speváčka a herečka (40) ŠOKUJE: Utajila tehotenstvo aj pôrod!

Známa slovenská speváčka a herečka, ktorú fanúšikovia obľubujú najmä...