Rusko v posledných hodinách zvyšuje brutalitu svojich útokov, pričom sa čoraz viac zameriava na civilné budovy. Momentálne prebieha masívny útok na mesto Charkov, ktoré sa nachádza na severovýchode Ukrajiny. Zo strany najvyššieho predstaviteľa štátu tak prišla verejná výzva.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa prostredníctvom sociálnej siete rozhodol vyzvať všetkých, ktorí sa chcú pridať k obrane Ukrajiny, Európy a sveta. Podľa jeho slov sa stanú právoplatnou súčasťou armády, pričom budú bojovať po boku Ukrajincov. Podľa legislatívy by tak mohla vzniknúť samostatná divízia s názvom ,,medzinárodná légia na územnú obranu Ukrajiny“.

Výzvu 44-ročného politika zachytil aj generálny prokurátor, ktorý sa rozhodol varovať Slovákov. ,,Služba v cudzom vojsku a účasť na bojovej činnosti organizovanej ozbrojenej skupiny sú trestné,“ uviedol Maroš Žilinka na sociálnej sieti, ktorý chce upozorniť ľudí pri rozhodovaní, či sa zapoja do ukrajinskej armády.

Generálny prokurátor následne detailne popísal dôležité informácie z trestného zákona SR. ,,…služba v cudzom vojsku, konaná bez povolenia, ako aj aktívna a pasívna účasť na bojovej činnosti organizovanej ozbrojenej skupiny počas vojny na území iného štátu, sú za podmienok ustanovených v Trestnom zákone SR trestné,“ vysvetlil, pričom občanovi môže hroziť 5 až 10 rokov za mrežami.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Maroš Žilinka-generálny prokurátor SR  |  Foto: Twitter, FB/Maroš Žilinka-generálny prokurátor SR, MO SR