Najnovšie informácie o tenistke Dominike Cibulkovej rozdelili Slovákov na dva tábory. Kým v krajine momentálne prebieha prvá vlna vakcinácie proti koronavírusu, pričom majú byť očkovaní zdravotníci a pracovníci v prvej línii, športovkyňa sa dostala na “prednostný zoznam”.

Šokujúcu informáciu priniesol len pred okamihom DenníkN potom, čo preň správu potvrdila riaditeľka nemocnice Renáta Vandriaková. “Hneď ako som dostala tento podnet, informovala som námestníka pre zdravotnú starostlivosť Alexandra Mayera v nemocnici na Kramároch, kde mala byť spomínaná osoba zaočkovaná, a požiadala som ho o prešetrenie celej záležitosti v čo najkratšom čase,” uviedla.

Po vlne atakov sa k celej veci vyjadrila aj samotná Cibulková, ktorá si prostredníctvom sociálnej siete sype popol na hlavu. “Je mi veľmi ľúto, že som sa nechala voviesť do omylu, keď som sa pri sprevádzaní blízkeho v nemocnici len informatívne opýtala, v akom období by sme mohli prísť na rad pri očkovaní. Ak by som čo i len tušila, že sa dopúšťam vážneho pochybenia, a že len nevypĺňam voľné miesto v poradovníku, v žiadnom prípade by som možnosť zaočkovať sa nevyužila. Vzniknutá situácia ma veľmi mrzí, vo vzťahu k všetkým ľuďom, ktorí na vakcínu čakajú. Zároveň by som ale touto cestou chcela vyzvať ľudí, aby sa očkovania neobávali. Budem rada, ak celá táto nešťastná udalosť bude mať pozitívny efekt v tom, že presvedčí čo najviac ľudí o potrebe očkovania. Veľmi rada akýmkoľvek ďalším spôsobom pomôžem v osvetovej kampani na podporu vakcinácie, ktorú považujem za bezpečnú a očkovanie proti Covidu za jediný správny a zodpovedný prístup,” uviedla Cibulková v plnom znení.

 Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: DennikN, IG/domicibulkova