Regionálny úrad verejného zdravotníctva iba pred okamihom potvrdil, že v Domove sociálnych služieb v Pezinku bolo na koronavírus testovaných 103 ľudí, z toho 78 klientov. Ako sa, žiaľ, ukázalo, takmer polovica z nich mala výsledky na pandémiu COVID-19 pozitívne.

V Domove sociálnych služieb a zariadenia pre seniorov na Hrnčiarskej ulici v Pezinku sa u jednej z klientiek objavili 12. apríla napriek mimoriadne prísnym bezpečnostným opatreniam príznaky vírusového ochorenia COVID-19. V inštitúcii boli následne nielen seniorom, ale aj zamestnancom vykonané testy, pričom 47 z nich bolo vyhodnotených pozitívne.

Okrem piatich zamestnancov je nakazených i 42 klientov, z ktorých bolo 7 okamžite hospitalizovaných v Univerzitnej nemocnici v Bratislave. Nakoľko bol v centre v posledných týždňoch zákaz návštev, je pravdepodobné, že nákazu sem priniesol jeden zo zamestnancov.

V zariadení, ktoré je aktuálne v izolácii a stráži ho mestská polícia, sú aj naďalej dodržiavané prísne predpisy. Ako informovala Katarína Nosálová, hovorkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva, ďalších 36 zamestnancov a deväť klientov bude otestovaných v najbližších hodinách.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: BSK