Politička Jana Bittó Cigániková nepodpísala programové vyhlásenie vlády pod vedením bývalého premiéra Igora Matoviča, pričom je viac ako zrejmé, že tento scenár sa zopakuje. Jedna vec jej totiž extrémne prekáža a odmieta s ňou súhlasiť.

Členka strany SaS sa rozhodla znova nepodporiť nové programové vyhlásenie vlády pod vedením Eduarda Hegera. Dôvodom je jeden z bodov, ktorý sa nachádza v programovom vyhlásení vlády, a tým je unitárny systém zdravotného poistenia.

Cigániková považuje za nemysliteľné, aby sa zlikvidovali konkurenčné zdravotné poisťovne. ,,Zásadne som proti tomu, aby súčasťou PVV bolo koketovanie s myšlienkou zrušiť konkurenciu v zdravotnom poistení a zaviesť jednu jedinú štátnu zdravotnú poisťovňu, ktorá si bude môcť beztrestne a bez následkov hospodáriť, ako bude chcieť,“ vysvetlila na sociálnej sieti.

V praxi to teda znamená, že by sa zjednotili všetky zdravotné poisťovne, z ktorých by vznikla iba jedna. ,,Zavedenie unitáru dnes žiadny odborník na zdravotníctvo nepovažuje za dobrý nápad. Je to drahá a nebezpečná hlúposť,“ dodala, pričom varovala občanov pred plánmi aktuálnej vlády.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Janka Bittó Cigániková-Fungujúce zdravotníctvo  |  Foto: FB/Janka Bittó Cigániková, Na hrane TV JOJ, NR SR