S novou vládou prichádza aj príprava nového programového vyhlásenia vlády, do ktorého chce strana SaS zapracovať požiadavku znižovať dane a odvody. Nájde však podporu v koalícií, ktorá sa donedávna nevedela dohodnúť ani na základných veciach?

Koaličná strana SaS chce do nového programového vyhlásenia vlády presadiť zavedenie výdavkových stropov a znižovanie celkového daňovo-odvodového zaťaženia. Podľa stanoviska strany je cieľom zvýšiť udržateľnosť a efektívnosť verejných financií v krajine.

Podľa predsedu Výboru NR SR pre financie a rozpočet Mariána Viskupiča by malo dôjsť k zavedeniu ústavného zákona, podľa ktorého bude dochádzať k postupnému znižovaniu celkového daňovo-odvodového zaťaženia. Prípadne by mohlo ísť o vsunutie daňovej brzdy do zákona o rozpočtovej zodpovednosti. ,,Ľudia vedia svoj život riadiť lepšie ako politici,“ uvádza sa už niekoľko mesiacov na facebookovej stránke liberálov.

Na plány saskárov zareagovalo aj hnutie OĽaNO, ktoré však nepočíta so žiadnymi doplňujúcimi novými záväzkami. Peter Dojčan z mediálneho tímu strany uviedol, že výnimkou budú iba riešenia spojené s pandémiou koronavírusu. Matovičova strana tak odmieta akékoľvek novinky a zrejme chce schváliť pôvodné programové vyhlásenie vlády.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: e.dennikn.sk, ta3.com  |  Foto: FB/SaS, Igor Matovic