Prešli skoro dva týždne od šokujúceho handlovského atentátu na premiéra Róberta Fica, ktorý prežil, no dodnes je v banskobystrickej nemocnici a nie je pochýb o tom, že proces liečenia sa bude ešte dlhý. Čo ale atentátnik?

71-ročný Juraj Cintula bude čeliť hrozbe doživotia, poprípade výnimočnému trestu, ktorý vhľadom k jeho veku môže byť prakticky totožný ako doživotie. Odborníčka na právo, exprokurátorka a súčasná advokátka Eva Mišíková pred niekoľkými dňami pripustila, že jedinou šancou na vyhnutie sa väzeniu bude pre atentátnika presvedčenie odborníkov z oblasti psychológie a hlavne psychiatrie, že bol v čase atentátu kvázi nepríčetný.

A aktuálne má byť potvrdené, že je skutočne hospitalizovaný vo väzenskej nemocnici v Trenčíne, a to na psychiatrickom oddelení.

Avšak podľa dostupných informácií, ktoré však pre citlivosť prípade nemusia byť úplne presné, má tento krok predovšetkým preventívny charakter. Zároveň ho môžu mať odborníci pod neustálym dohľadom a možno aj vďaka tomu lepšie určiť, či trpí nejakou poruchou.

Mohlo by byť pozastavené stíhanie atentátnika? V hre je … !

Zdroj: TV Noviny | Foto: IG/Robert.fico