Je to iba pár hodín, čo premiér spoločne s hlavným hygienikom na tlačovej konferencií oznámili nové obmedzenia v boji s koronavírusom. Slováci sa tak budú musieť od prvého októbra pripraviť na radikálne zmeny, ktoré výrazne ovplyvnia ich život.

Nové bezpečnostné opatrenia radikálne zasiahli do fungovania cirkvi, keďže štát nariadil kňazom, aby prestali verejne sláviť sväté omše. Spadajú totiž do kategórie hromadných podujatí, ktoré sú vysoko rizikové v súvislosti s nákazou ochorením COVID-19.

To sa však rozhodne nepáči tisíckam kňazov na celom Slovensku, ktorých názory obhajuje hovorca Konferencie biskupov Slovenska Martin Kramara. Sám priznal, že z rušenia bohoslužieb bol nepríjemne prekvapený. ,,Snažíme sa komunikovať s predstaviteľmi štátu, aby sa daná vec objasnila. Nariadiť kňazom, aby sa prestalo verejne sláviť, samozrejme, môžu len biskupi. Takú vec štát nemôže urobiť bez ich súhlasu,“ uviedol Kramara pre topky.sk.

Anton Ziolkovský je bývalým sekretárom KBS, pričom upozornil, že katolícka cirkev k všetkým opatreniam nariadeným v posledných mesiacoch pristupovala viac ako zodpovedne. Z tohto dôvodu je presvedčený, že bohoslužby by sa mali vykonávať s väčšími rozostupom a rúškami.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: topky.sk  |  Foto: FB/Igor Matovic, Úrad vlády SR, Pixabay