Poslanec Smeru Ľuboš Blaha sa dlhodobo verejne hanlivo vyjadroval o hlave nášho štátu. Prezidentka Zuzana Čaputová sa rozhodla obrátiť na súd, ktorý uznal, že Blaha musí zmazať všetky pasáže statusov, kde ju nazýva “vlastizradkyňou” či “agentkou cudzích mocností”. 

Ani to však prívrženca Smeru neupokojilo, a tak spätne podal trestné oznámenie na Čaputovú za údajné použitie pozdravu neonacistov. Vo svojich vyhláseniach na sociálnej sieti však neváha urážať a osočovať aj iných predstaviteľov vlády či koaličných strán. Nedávno sa pritom obul do poslanca SaS Miroslava Žiaka.

Akurát poslanca SaS Žiaka poprosíme neposielať do Leopoldova, ale rovno do zoo. Ľudia majú právo spoznávať živočíšny druh, ktorý dokáže fungovať bez akejkoľvek prítomnosti mozgu,” uviedol Žiak v najnovšom videu. Za tieto slová podáva na Blahu civilnú žalobu, a zároveň posiela smerákovi aj jasný odkaz.

Milý Ľuboš Blaha, ja som členom Mensy, a ak by si nevedel, čo je Mensa, nie je to reštaurácia v Čechách, ale je to skupina ľudí s IQ nad 130,” odkazuje. Od Blahu chce okrem ospravedlnenia vysúdiť aj náhradu za nemajetnú ujmu, pričom vysúdenú sumu plánuje Žiak poslať na Ukrajinu. “Všetky tieto peniaze, ktoré od teba vysúdim, milý Ľuboš, pošlem ukrajinskej armáde, nech si nakúpi zbrane,” dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto:  FB/Ľuboš Blaha, Miroslav Žiak