Poslanec NR SR za Smer Ľuboš Blaha má prezidentku SR Zuzanu Čaputovú v zuboch už istú dobu. Jeho dlhodobé statusy a osočovanie vyústili do súdneho príkazu, podľa ktorého musí zo sociálnej siete odstrániť všetky hanlivé vyjadrenia o “vlastizradkyni” či “agentke cudzích mocností” na adresu hlavy štátu.

Zdá sa však, že súdny príkaz poslanca Blahu neodradil a pokračuje ďalej v nevraživých krokoch voči prezidentke. V najnovšom videu si totiž Zuzanu Čaputovú rozhodol podať pre jej pozdrav Ukrajine. Blaha je presvedčený, že sa dopustila trestného činu a podal na ňu trestné oznámenie.

Milí priatelia, podávam trestné oznámenie na Zuzanu Čaputovú za spáchanie trestného činu podľa paragrafu 422 Trestného zákona, ktorým je prejav sympatie k hnutiu smerujúcemu k potláčaniu základných práv a slobôd. Zuzana Čaputová vo svojom videu použila banderovský pozdrav Sláva Ukrajine,“ tvrdí poslanec Smeru.

Podľa Blahu používajú tento pozdrav neonacisti a extrémisti na Ukrajine, ktorí sa hlásia k odkazu “banderovcov”. Politik prirovnal pozdrav k slovenskému “Na stráž!”, ktorý sa spája s extrémistami v našej krajine. Čaputovej navrhuje exemplárny trest. “Prezidentka Čaputová sa rozhodla zapojiť súdy do politického zápasu, lebo nevie zniesť kritiku na svoju osobu. Je to sebastredné a nehodné hlavy štátu. Kiež by si radšej dávala pozor na to, či nešíri fašistickú symboliku, lebo to je na Slovensku trestný čin,” uviedol na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Ľuboš Blaha, Zuzana Čaputová