Na vysoko aktuálne ochorenie Covid-19 zomrel pred niekoľkými hodinami aj obľúbený lekár z Oravy. Chorobe podľahol ako 48-ročný, pričom po smutnom prejave Igora Matoviča sa rozhodla prehovoriť aj Rastislavova zúfalá manželka, ktorá teraz musí sama vychovávať ich spoločné dieťa.

V pondelok, bohužiaľ, podľahol zákernému ochoreniu Covid-19 aj obľúbený lekár Rastislav z Oravy, ktorá patrí k najzamorenejším regiónom. 48-ročný muž prišiel o život po tom, ako sa jeho stav začal zhoršovať a musel byť následne hospitalizovaný. Slová smútku vyjadril na sociálnej sieti aj premiér Igor Matovič: „Odpočívajte v pokoji, pane a veľká vďaka Vám. Idem v aute domov a plačem. Nie, nie, nie. Nechcem, aby nám zomierali zdravotné sestry a lekári len preto, lebo pre niekoho je právo cudzích ľudí na ochranu zdravia a života nepodstatná hodnota.

Rastislav sa mal pritom podľa informácií Pravdy nakaziť od svojej zdravotnej sestry, ktorá je v karanténe. Už pred tragickou udalosťou pritom premiér predstúpil pred Slovákov s tým, že plánuje celoplošné testovanie národa. Toto rozhodnutie sa pritom u mnohých stretlo s kritikou a nevôľou, kým odborníci začali poukazovať aj na viaceré odborné či matematické trhliny. Matovič dokonca naznačil, že tých, čo sa testovania nezúčastnia, môže potrestať odňatím štátnych výhod.

K náhlemu úmrtiu lekára sa na sociálnej sieti vyjadrila aj Rastislavova zronená manželka, ktorá sa teraz snaží prehovoriť do duše mnohým Slovákom: „Nikdy som nepísala verejné statusy, ale teraz musím. Bola som jeho manželka 14 rokov, nikdy nebýval chorý. Zanechal ma tu aj s 10-ročným dieťaťom a neviete si ani len predstaviť, aká je to bolesť. Všetkým neveriacim odkazujem: áno, zomrel na Covid. CT pľúc to potvrdilo. Boli úplne zničené. A bol úplne zdravý. Takže všetci, čo píšu, že sa ich to netýka, je len otázkou času, kedy sa ich to dotkne!“ odkazuje. Vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pravda.sk, Facebook │ Foto: Facebook/Erik Vrábel RTVS