Slovenská hokejová reprezentácia nevstúpila do šampionátu v Česku bodovým ziskom ani napriek tomu, že skórovala štyrikrát. Nemci sa totižto presadili až šesťkrát.

Nedá sa ale povedať, že by hralo Slovensko zle a už vôbec nie, že sa v hre neobjavili dobré momenty. Craig Ramsay, samozrejme, nemohol byť po prehre nadšený a nebál sa i kritizovať.

„Urobili sme pár chýb. Mali sme miestami až príliš odstúpenú obranu a boli v nej diery. Nemci mali možnosť strieľať zo stredu a chytali nás do pasce. Hrali sme príliš individuálne, nie ako celá päťka. Tak neuspejete,“ povedal kanadský tréner, ktorý je už rekordérom v počte odkoučoaných zápasov na lavičke Slovenska na svetových šampionátoch.

Samozrejme, niektoré pozitíva ale hra mala, pričom Ramsay vyzdvihol jednu. „Najviac sa mi páčilo, že sme dokázali vyrovať a vrátiť sa do zápasu,“ čím myslel našu pomerne rýchlu odpoveď na dva inkasované góly v početnej nevýhode o dvoch hráčov v druhej tretine.

Žiaľ, v zápase sme sa ani raz nedostali do vedenia a viackrát sme už nedokázali ani vyrovnať.

Slováci budú mať možnosť reputácie v nedeľu od 12:20 proti Kazachstanu, ktorý predtým ešte vstúpi do šampionátu proti Francúzsku. S týmto súperom sme hrali vrámci šampionátov šesťkrát, z toho päťkrát víťazne. Naposledy (minulý rok) sme ale prehrali po samostatných nájazdoch, duel skončil 3:3.

Komu fandia Slováci okrem našej repre? Zisťovali sme to!

Zdroj: Šport.aktuality.sk | Foto: IG/hockeyslovakia